עבודתה של דיאטנית קלינית

תזונה נכונה נועדה לאפשר לכל אדם לבחור בצורת אכילה וסגנון חיים שהוא בריא ומאריך חיים. לא מעט אנשים מוצאים את עצמם במהלך חייהם זקוקים לליווי וייעוץ בכל הקשור לתזונה שלהם והם ינסו לאתר דיאטנית קלינית שתסייע להם בהשגת המטרה. דיאטנית קלינית היא אשת מקצוע שמועסקת דרך הקהילה או באופן פרטי ובאמצעות הידע שברשותה, מעניקה עצות ותובנות בתחום התזונה שיכולות לסייע לכולם. תמצית הטיפולים הינה במניעת מחלות ותהליכים פיזיולוגיים לא רצויים ובמקביל אם בתחילת הטיפול המטופל כבר סובל מתחלואה כלשהי, אזי דיאטנית קלינית מוסמכת הינה בעלת הידע הנדרש על מנת לטפל בבעיות אלו ובנוסף להעביר את דרך ההתמודדות בצורה נכונה וישימה ובכך להפחית ואף לפתור את הבעיות הרפואיות.  

דיאטנית קלינית תלווה בצורה פרטנית כל מי שמעוניין בשינויי הרגלי התזונה היומיומיים. היא בעלת ידע מקצועי נרחב ותדע להכין תפריט תזונה שיתאים באופן אישי לכל אדם בהתאם לגילו, אופיו, משקלו, בעיות בריאותיות, וכן לכל מי שמבקש להתחיל לשמור על אורח חיים בריא. על מנת למנוע קשיים בתהליך עצמו, הפגישות עמה ילוו בייעוץ וחשיפה בהתאם לכל בעיה שעולה, וזאת על מנת להבטיח תהליך ממושך ושינוי אמיתי. הדיאטנית תלווה את מטופליה תוך התאמה אישית במניעת בעיות שיכולות להופיע עקב תזונה לקויה ומחלות שונות ותספק ייעוץ מקצועי בהתאם.

דיאטנית קלינית

יועצת מקצועית בתחום התזונה

דיאטנית קלינית היא למעשה יועצת מקצועית בתחום התזונה, בעלת הידע וההסמכה שבעטיה העניק לה משרד הבריאות את הרישיון לעסוק בתחום. מקובל מאוד לחשוב שדיאטנית קלינית עוסקת רק בקרב מי שמעוניין לרדת במשקל, בעוד שלמעשה מנעד התחומים בהם היא מוסמכת לעסוק הרבה יותר נרחב, החל ממתן טיפול לכל מי שסובל מבעיות בריאותיות כגון סוכרת, מעי רגיז, כבד שומני, מחלות לב, יתר לחץ דם, צליאק, אלרגיות למזון, הפרעות אכילה ועוד, דרך ייעוץ תזונתי למשפחות, דיאטות מותאמות לספורטאים, נשים בהריון, ילדים והגיל השלישי וכלה בהכנת תפריטים מותאמים אישית עפ"י דרישה.  

כישורים נדרשים

דיאטנית קלינית מוסמכת מהווה גורם משמעותי בכל הקשור להתנהלות אורח חיים בריא ונכון. היא נדרשת לתקשר עם כל אחד ואחת בצורה מיטבית על אף המורכבות שלהם, בצורה פשוטה על מנת להשיג את התוצאות הנדרשות. עליה להקרין למטופליה גישה אופטימית, אמפטית, סבלנית ומכילה ובמקביל אי ויתור ועמידה על השינויים הנדרשים אף אם הם קשים לביצוע

הכשרה לדיאטנית קלינית מוסמכת

על מנת לעסוק במקצוע כדיאטנית קלינית, יש ללמוד לימודי תואר ראשון באוניברסיטה או במוסד אקדמי מוכר אחר. בדרך כלל, לימודי תזונה יארכו 3 שנים כשבתום הלימודים, יש לבצע הכשרה מקצועית (סטאז') כחצי שנה בבית חולים. הקורסים שילמדו סטודנטים ללימודי תזונה מגוונים ובחלקם יהיו קורסי יסוד כמו כימיה כללית, ביוכימיה, ביולוגיה, פיזיקה, סטטיסטיקה ומגוון של קורסים שהם יותר ייעודיים לתחום התזונה כגון אנטומיה של גוף האדם, תזונת האדם, דיאטטיקה, תורת הריאיון, פסיכולוגיה, בריאות הציבור ועוד.

את לימודי מדעי התזונה ניתן ללמוד במספר מוסדות אקדמיים כגון הפקולטה למדעי החקלאות של האוניברסיטה העברית ירושלים ובמכללות שונות ומוסדות אקדמיים נוספים.

כהשלמה ובנוסף ישנם מבחנים של משרד הבריאות על מנת לקבל הסמכה ורישיון לעסוק במקצוע.

על פי חוק רק מי שעמדה בתנאים אלו רשאית להיקרא דיאטנית קלינית ולתת תפריטי תזונה.

כמו כן, קיימים מסלולים שונים לתואר שני בתחום כאשר המוביל שבהם הינו באוניברסיטת ירושלים (הפקולטה למדעי החקלאות) לקבלת תואר דיאטנית קלינית מוסמכת M.Sc..

תחומי התעסקות

דיאטנית קלינית שסיימה לימודי תזונה ועברה את ההכשרה המקצועית, תוכל לעסוק בתחום הסקטור הפרטי או לעבוד במסגרת חברה או גופים ציבוריים שונים כמו קופ"ח, בית חולים, מסגרות מוסדיות למבוגרים, בתי אבות ועוד. בשנים האחרונות עולה הביקוש לדיאטנית קלינית, בשל המודעות הגדולה להשפעות התזונה על בריאותנו.