דיאטנית למעקב הריון

דיאטנית הריון

במהלך חודשי ההריון עוברת האישה שינויים רבים. לתזונה בתקופה זו יש השפעה משמעותית על הבריאות ועל ההרגשה הכללית של האם, וגם על הבריאות של העובר שהולך ומתפתח בקרבה.

העובר מקבל מאמו את כל המרכיבים הנחוצים לו עבור התפתחותו התקינה.

תכנית תזונתית לעלייה במשקל בתקופת ההריון

תקופת ההריון מציבה את האישה מול מציאות מאתגרת, בה עליה לדאוג הן למצבה הגופני התקין והן לעובר המתפתח. חשוב לוודא שתזונת האם בתקופה זו תכלול את כל אבות המזון הדרושים. מומלץ לפנות לדיאטנית מוסמכת על מנת לבנות תפריט מותאם אישית בהתאם למשקל, לשלב ההריון ולתוצאות בדיקות הדם.

מהן הדרישות התזונתיות בתקופת ההריון?

עוד בתקופה שקודמת להריון רצוי שהאישה תדאג לתזונה הולמת עשירה במינרלים, ויטמינים ואבות המזון וזאת במטרה להגיע במצב מיטבי טרם ההריון. אישה בהריון לא צריכה לאכול עבור שניים, אך בהחלט עליה לערוך שינויים בתזונה בתקופה זו.

תוספי מזון בהריון

בהתאם לבדיקות דם תוך כדי ההריון חשוב לבחור את תוספי המזון המתאימים, וזאת על פי המלצת הרופא המטפל והדיאטנית הקלינית המלווה את תקופת ההריון. ההמלצות הכלליות הן בדרך כלל לצרוך חומצה פולית בתקופה הקודמת להריון, מולטי ויטמין ייעודי לנשים הרות בתקופת ההריון, ובמקרה הצורך לצרוך תוסף ברזל.

דיאטנית בהתאמה אישית בתקופת ההריון

רוצה להיות בטוחה שאת אוכלת כל מה שצריך, ונמנעת ממה שמיותר ומזיק? רעבה ולא יודעת מה לאכול? סובלת מסוכרת הריון? מתמודדת עם בחילות בשליש הראשון? צרבות לקראת סוף ההריון? באמצעות ייעוץ מקצועי של דיאטנית קלינית ניתן לנסות ולמצוא את הפתרונות המתאימים לכל אחד מהמצבים המתוארים.