דיאטנית ילדים

דיאטנית ילדים

תזונת ילדים במאה העשרים ואחת היא נושא מאתגר לכל הורה. שפע המוצרים המתועשים והפיתויים על המדפים לצד אילוצי הזמן של הורים, וזאת בחיבור לרצונם של הילדים שלרוב יעדיפו לחמנייה עם שוקולד או פיצה על פני כל ארוחה בריאה, מותירה את ההורים אבודים אל מול רצונם לשמור על בריאות הילד.

תזונת ילדים היא בעלת השפעה על הגדילה, בריאות הילד, התפקוד ויכולות הריכוז שלו – פרמטרים חשובים מספיק על מנת להשקיע מחשבה ולתכנן את התזונה והפריטים בבית באופן שיתנו מענה לכל צורך.

המונח דיאטנית ילדים אינו מתייחס בהכרח לילדים הזקוקים לדיאטת הרזייה כי אם נותן מענה לאתגרים רבים ושונים ביניהם:

  • בניית תפריט משפחתי – הילד אינו נבדל מבני הבית וחשוב לייצר ארוחות משותפות ומגוונות בהם כל בני המשפחה זוכים לארוחה בריאה, מזינה וטעימה. הילדים רוכשים את ההרגלים שלהם בתחום התזונה ובכלל באמצעות דוגמה אישית אותה מעבירים ההורים ושילוב הילדים בתכנית תזונה בריאה יותר מחייבת את המשפחה כולה.
  • מתן מענה לילדים בעלי מקובעות קולינרית – הורים רבים מתלוננים כי הילד אינו מוכן לנסות ולהיפתח למטעמים חדשים ומתעקש על מספר פרטי מזון קבועים. דיאטנית ילדים תדע לסייע הן באמצעות תקשורת עם הילד, למידת העדפותיו ובניית תפריט בהתאם והן בזכות רעיונות לחשיפת הילד לטעמים ומרקמים חדשים.
  • תזונה מותאמת אישית – לא מעט ילדים סובלים מאלרגיות ו/או קשיי עיכול למזונות שונים, הבאים לידי ביטוי בכאבי בטן ובדרכים נוספות. חשוב להתייעץ עם דיאטנית ילדים הן על מנת להכיר את כל המוצרים המזיקים לילד והן על מנת לתכנן תפריט הכולל חלופות מתאימות תוך שמירה על כל הערכים התזונתיים הנדרשים לילד.
  • גיל ההתבגרות – הקושי בשמירה על תזונה של ילדים מתבגרים הוא אף גדול יותר, גופם זקוק ליותר מזון ואורח חייהם לעתים כולל בילויים רבים מחוץ לבית המציעים תזונת מזון מהיר, חטיפים ושאר מוצרים המסבים נזק לגופם, מעוררים בעיות קשב וריכוז ובעיות השמנה הגורמות לפגיעה בביטחון העצמי. סיוע מקצועי ובניית תפריט משולב, לרבות טיפים ועצות להתמודדות עם פיתויים ומטעמים בנסיבות חברתיות עשויים לחולל פלאים.

הנני דיאטנית קלינית מוסמכת R.D, M.Sc. ובעלת ניסיון רב שנים בטיפול בתזונת המשפחה. אני מלווה ילדים ובני נוער רבים ליצירת אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת, הנשענת על צרכי הגוף והעדפות הילד גם יחד. באמצעות שיתוף פעולה ושיח ותוך היכרות עם סביבתו הטבעית של הילד וסדר היום שלו, אני מסייעת בבניית תפריט תזונתי מותאם אישית הכולל שילוב ארוחות סדירות לצד נשנושים וחטיפים בריאים, שלא יעמידו את הילד בתחושת מחסור, רעב או פיתויים שיקשו עליהם להתמיד בתכנית התזונה שתוכננה בקפידה.

הנכם מוזמנים לקבלת טיפול וייעוץ בקליניקה הפרטית שלי הנמצאת בצפון תל אביב ומספקת ליווי מקצועי ומסור להשגת תוצאות מעולות בתחום תזונת ילדים ותזונת המשפחה בכלל.