מחשבוני תזונה שימושיים

מחשבוןני תזונה שימושיים

בין אם אריזות המזון אינן מספקות לכם את כל המידע הנדרש בנוגע לערך התזונתי של מאכלים מסוימים ובין אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם לא חורגים ממשקל הגוף הבריא ונמצאים בעודף או תת משקל, מחשבוני תזונה יוכלו לעזור לכם. במספר דקות תוכלו לתכנן ולסדר את הרגלי התזונה שלכם, לדעת מהי כמות הקלוריות שמומלץ לכם לצרוך מדי יום, לספק לגוף את כל הרכיבים התזונתיים להם זקוק ולקבל המלצות תזונתיות המתאימות לכם באופן אישי.

אם שאלתם את עצמכם באיזה מחשבון תזונה כדאי לכם להשתמש ומתי, לפניכם כל ההסברים וכן הפניה למחשבונים שימושיים לביצוע חישובים תזונתיים שונים.

מחשבון BMI

BMI זהו מדד שמודד את היחס בין משקל הגוף לגובהו כאשר התוצאה נעה מתת תזונה, דרך משקל גוף בריא ועד עודף משקל. באמצעות מחשבון BMI ניתן למדוד ולאבחן מבעוד מועד מצבים של עודף ותת משקל. מחשבון זה אינו מתאים לנשים הרות ולילדים ויתכנו אי דיוקים בקרב אנשים בעלי מסת שריר גדולה.

מחשבון BMI לילדים

העיסוק במשקל הגוף של הילדים נפוץ מאוד והורים רבים ישמחו לבדוק אם ילדיהם נמצאים בטווח הבריא ומשקלם אכן מתאים לגילם, גובהם ומינם. באמצעות מחשבון BMI לילדים אפשר לבדוק אם היחס בין משקל הגוף לגובה הילד תקין, היות והתוצאה נמדדת מול עקומות BMI של ילדים. המחשבון מתאים לילדים מגיל 5 ועד גיל 18.

מחשבון קלוריות

מבין הסוגים השונים של מחשבוני תזונה, מחשבון קלוריות מספק מידע נרחב על כמות הקלוריות, השומנים, החלבונים, הסיבים התזונתיים, הפחמימות והכולסטרול במאכלים מסוגים שונים בהתאם לכמות שצוינה במחשבון. את המאכלים אפשר לבחור על פי סדר אלפביתי או על פי שיוך לקבוצות מזון.

מחשבון הוצאה קלוריות

בכל פעילות שאנו מבצעים במהלך היום אנו שורפים קלוריות. באמצעות מחשבון הוצאה קלורית תוכלו לדעת כמה קלוריות אתם שורפים בכל פעילות, החל בפעולות שגרתיות כמו הליכה, אכילה, שינה, קריאה ועד פעילויות ספורטיביות ודינמיות כמו מכון כושר, חוגים ספורטיביים, עיסוק בספורט באופן מקצועי ועוד. ברוב המקרים ההוצאה הקלורית תהיה גבוהה יותר ככל שהפעילות הספורטיבית תהיה ארוכה ואינטנסיבית יותר.

מחשבון אינדקס גליצמי

אינדקס גליצמי זו שיטה שמדרגת את השפעתם של מזונות שונים על רמת הסוכר בדם. החישוב נמדד ביחס לשני מזונות והם לחם לבן וגלוקוז, כאשר תוצאות החישוב מצביעות על ערכי הייחוס של מזונות שונים וקובעת אם האינדקס הגליצמי שלהם נמוך או גבוה ביחס לגלוקוז.

מחשבון הרכב שמנים ושומנים

היות וישנם סוגים שונים של שמנים ושומנים למאכל על המדפים בחנויות, יש לדעת את התפלגות סוגי השומן בכל מאכל. מחשבון שמנים ושומנים מציג זאת באחוזים, כמו גם את רמת הכולסטרול בכל אחד מסוגי השמנים והשומנים.

מחשבוני תזונה יכולים לעזור לכם במידה רבה, יחד עם זאת, כדי לסגל הרגלי תזונה נכונים ובריאים מומלץ במקביל לתאם איתי פגישת ייעוץ ולבנות תפריטי תזונה בהתאמה אישית!